Przeziębienie i grypa

Przeziębienie i grypa

Jak skutecznie leczyć przeziębienie i grypę?

Jesień i zima to pory roku, w których ryzyko zakażenia jest większe. W tym okresie notuje się najwięcej zachorowań i infekcji.

Objawy, które mogą towarzyszyć przeziębieniu lub grypie to złe samopoczucie, często występujące z wysoką gorączką. Pojawiają się bóle stawów i mięśni, często też boli głowa. Katar i kaszel to kolejne symptomy zarażenia.

Co stosować w takiej sytuacji?

Żeby obniżyć gorączkę i zmniejszyć ból stawów i mięśni możemy zastosować preparaty, które mają w składzie takie substancje jak: paracetamol (Apap), ibuprofen (Ibuprom), metamizol (Pyralgina), kwas acetylosalicylowy (Aspiryna).

Na katar możemy zastosować spray do nosa, zawierający xylometazolin (Otrivin). Preparat zwęża naczynka krwionośne, zmniejsza obrzęk i przekrwienie śluzówki. Innym sposobem mogą być tabletki, zawierające pseudoefedrynę (Cirrus), która działa podobnie jak xylometazolin, obkurcza naczynka krwionośne zmniejszając obrzęk i przekrwienie śluzówki.

Kolejnym objawem przeziębienia może być kaszel. Kaszel dzielimy na suchy i mokry.

Kaszel suchy możemy leczyć syropami lub tabletkami. Substancje, które stosujemy aby powstrzymać ten odruch to: Codeini phosphas ( Thiocodin), Dextromethorphanum (Acodin, Tussidrill). Można również zastosować syropy o działaniu przeciwzapalnym, zawierające składniki: Levodropropizinum ( Levopront), Butamirati citras (Sinecod, Supremin).

Kaszel

ostatnia zmiana: 21.05.2024 15:31:50