produkt dostępny bez recepty, żel, Diklofenak (diclofenac)
, Ziaja
Dawka:
Opakowanie:
(0,12 zł / g)
Substancja czynna: diklofenak dietyloamoniowy (11,6 mg w 1 g żelu, co odpowiada 10 mg diklofenaku sodowego w 1 g żelu)
Substancje pomocnicze: glikol propylenowy (E 1520) (50 mg w 1 g żelu), substancja zapachowa (3 mg w 1 g żelu) (zawierająca 0,048 mg alkoholu benzylowego, 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on, aldehyd amylocynamonowy, alkohol pentylowocynamonowy, alkohol anyżowy, benzoesan benzylu, cynamonian benzylu, salicylan benzylu, aldehyd cynamonowy, alkohol cynamonowy, cytral, cytronellol, kumaryna, d-limonen, eugenol, farnezol, geraniol, aldehyd heksylocynamonowy, hydroksycytronellal, hydroksymetylopentylo cykloheksenokarboksyaldehyd, izoeugenol, lilial, linalol, metyloheptino-węglan, mech dębowy, mech drzewny), karbomer 5984, dietyloamina (do regulacji pH), makrogolu eter cetostearylowy 20, kokozylokaprylokapronian, alkohol izopropylowy, parafina ciekła lekka, woda oczyszczona
Lek należy stosować miejscowo na skórę 3 - 4 razy dziennie delikatnie wcierając. Ilość użytego leku należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. 2 - 4 g (ilość żelu odpowiadająca wielkości owocu wiśni do rozmiarów orzecha włoskiego) jest wystarczająca do posmarowania powierzchni od około 400 - 800 cm2. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to właśnie ręce są miejscem leczonym. Należy unikać kontaktu z oczami i ustami.
Nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni (u dorosłych) lub 7 dni (u młodzieży w wieku powyżej 14 lat) bez konsultacji z lekarzem. Należy skonsultować się z lekarzem po 7 dniach leczenia w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.
W razie konieczności stosowania produktu dłużej niż 7 dni w leczeniu bólu lub w przypadku pogorszenia się objawów, pacjent lub jego opiekun powinien skontaktować się z lekarzem.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i tubie po: „EXP”. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 2 lata
Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.
Ten lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 14 lat.
krem, 100 gramów
plaster, 2 plastry
54,41 zł
żel, 100 gramów
69,24 zł
krem, 30 gramów
66,91 zł
żel, 100 gramów
57,27 zł
aerozol, 50 mililitrów
25,88 zł
maść, 15 gramów
32,22 zł
plaster, 2 plastry
30,11 zł
żel, 100 gramów
47,00 zł
Pyralgina Thermo Hot plaster silnie rozgrzewający
plaster, 1 sztuka
Apteka internetowa www.aptekaonline24.pl
ul. Kartezjusza 2, 01-480 Warszawa
Nr zezwolenia: WIF.Z-29/2003
Tel: +48 22 419 32 19
E-mail: apt.balsamina@gmail.com
Pon-Pt.: 08:00 - 20:00
Sob.: 09:00 - 14:00
Niedz.: 08:00 - 16:00
Legalna apteka
Witold Pietrasiński, Bożena Gałczyńska-Pietrasińska Wibex S.c.
ul. Kartezjusza 2, 01-480 Warszawa
Ciasteczka
Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.